Poslech hudby na internetu

Goto down

Poslech hudby na internetu

Příspěvek  Kuty za Tue Mar 25, 2008 11:25 pm

Možná jste si řekli, když jste navštívili nějakou naši stránku "Co mi to tam sakra hraje..." Už od založení stránek jsem si lámal hlavu, jak jednoduše a legálně dát ukázky k jednotlivým kapelám. První volba padla na youtube, které zná dneska už téměř každý, ale přeci jenom to nebylo ono.

Nedávno jsem na netu našel skvělé stránky www.deezer.com, které splnili vše, co jsem potřeboval a díky nim vám u kapel hraje konečně hudba. A jak to funguje? Jednoduše Smile . Jen zadáte název kapely a najdou se vám všechny písně, které jsou u ní k dispozici. Skladby si můžete poslouchat a u většiny skupin také přidat do vlastních playlistů. Jsou to skladby, které na net dala sama skupina nebo s nimi souhlasila a nezobrazují se vám tam skladby, které vložili na stránky uživatelé. To vám ale nebrání, pokud se zaregistrujete si na server uploadovat neomezené množství svých mp3 skladeb v libovolné kvality. Ty si pak můžete rozdělit do playlistů.

A teď to nejlepší. Playlist si můžete jednoduše dát na vlastní stránky, kdy si můžete vybrat jestli se skladby budou přehrávat náhodně nebo normálně a jestli se přehrávání spustí automaticky nebo si je návštěvník spustí sám.

A co legálnost? Jelikož si nikde nikdo nic nestahuje a jen se poslouchá (pokud si to nenahráváte přes stream Twisted Evil ) tak nic nelegálně šířit nemůžete. Ostatně stránky vlastně fungují jako obchod, protože každou skladbu si můžete jednoduše koupit přes iTunes nebo Amazon.

Tvůrcům se podařilo skloubit to nejlepší z internetových rádií (poslech hudby přes internet a vkládání do internetových stránek) a uploadovaní vlastní hudby a vytváření si osobních playlistů. (nemusíte hrát skladby ze svého počítače jako u rádií ale všechno běží samo z internetu).

No a my uživatelé se zase jednou můžeme zaradovat, že z toho velkého hudebního businessu máme projednou něco i my. Wink

Pokud víte o jiných službách, které umožňují pohodlný poslech hudby přímo z internetu, sem s nimi! Ať se o nich dozví i ostatní.
Kuty
Admin

Poeet p?íspivku : 63
Registration date : 22. 03. 08

Zobrazit informace o autorovi http://hudebnikoutek.gooboards.com

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: